GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skålar 1103036
*
nr 110 3036
SKÃ…LAR
3 st, keramik, kina
Utrop:
800 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 januari 2002
kl 17:30:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/1 12:47:45
1
Vinnande bud
7/1 14:04:57
2
550 kr
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt skålar
-
3196 Skålar
2 st + 2 fat, Porslin, 1800-tal. Diameter: 11-16 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:29
-
9366 Skålar
2 st. + vas, bland annat Kosta och Flygsfors. Läng..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:52
*
SKÃ…LAR
nr 110 3036
SKÃ…LAR
3 st, keramik, kina
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 januari 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/1 12:47:45 | 1 | Vinnande bud |
7/1 14:04:57 | 2 | 550 kr |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt skålar
-
3196 Skålar
2 st + 2 fat, Porslin, 1800-tal. Diameter: 11-16 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:29 -
9366 Skålar
2 st. + vas, bland annat Kosta och Flygsfors. Läng..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:52